foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Dziś, bar­dziej niż kiedy­kol­wiek, nauka wy­daje się kluczem do przet­rwa­nia. Zarówno dla naszej pla­nety jak i nas sa­mych ja­ko na­rodu, oraz nasze­go dob­ro­bytu i bez­pie­czeństwa. Nad­szedł czas, byśmy zno­wu naukę zaczęli trak­to­wać ja­ko jedną z naj­ważniej­szych dzie­dzin życia. "

zsp-pieniezno.pl

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej

Grupa "O" z Przedszkola Publicznego w Pieniężnie w dniu 24.11. 2021r. wybrały się na wycieczkę do kina w Elblągu.

Dzieci obejrzały film animowany "Ron Usterka", który ukazuje świat dziecka ogarnięty wszechobecną nową technologią, portalami społecznościowymi a zarazem brakiem relacji rówieśniczych i przyjacielskich.

Film kończy się przesłaniem do młodych ludzi, iż wszelkie kontakty multimedialne nie zastąpią prawdziwej przyjaźni i rozmowy z drugim człowiekiem./opr. Anna Żaba/

Dnia 25.11.2021 roku w naszym przedszkolu w grupie 3-4 latków odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Każdy z naszych małych zuchów zaprezentował swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Dzieci wypadły świetnie. Dumnie dołączyły do grona przedszkolaków. Na uroczystości nie zabrakło Pana Dyrektora Roberta Słoniny, Pana Burmistrza Kazimierza Kiejdo, Pani Wicedyrektor Marioli Gudebskiej i rodziców. Wszystkim serdecznie dziękujemy, że mogli uczestniczyć w tak ważnym dla naszych dzieci dniu. /oprac. Anna Rumian/

"Książka to początek dobrej zabawy"

W dniu 25.11. 2021 r. przedszkolaki z grupy "O" w Szkole Podstawowej w Pieniężnie spotkały się z autorką książek dla dzieci panią Moniką Stemplewską.

Autorka rymowanych książeczek dla dzieci osobiście czytała swoje wiersze i rymowanki. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze co zachęciło dzieci do zakupu książek pani Moniki.

Autorka wręczyła nowym młodym czytelnikom książki z własnoręczną dedykacją i zachęcała do czytania książek które wzbogacają świat dziecka i rozwijają jego zainteresowania./opr. Anna Żaba/

Bądź nastawiony pozytywnie do życia i nie oczekuj niczego w zamian, a i tak zobaczysz, jak zmieni się świat wokół Ciebie!

W dniu 22.11.2021r grupa "O" brała udział w obchodach Dnia Życzliwości i pozdrowień w szkole.

,,Słowa dają moc"- pod tym hasłem przebiegał ten dzień. Przedszkolaki wiedzą ze trzy czarodziejskie słowa Proszę, Przepraszam, Dziękuje- mają ogromna moc i wywołują uśmiech na każdej twarzy.

W tym dniu dzieci z grupy ubrały się w żółtym kolorze który symbolizuje ciepło, uśmiech i życzliwość do drugiego człowieka. /opr. Anna Żaba/

link: organizator SP

galeria

2021 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pieniężnie Rights Reserved