foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Dziś, bar­dziej niż kiedy­kol­wiek, nauka wy­daje się kluczem do przet­rwa­nia. Zarówno dla naszej pla­nety jak i nas sa­mych ja­ko na­rodu, oraz nasze­go dob­ro­bytu i bez­pie­czeństwa. Nad­szedł czas, byśmy zno­wu naukę zaczęli trak­to­wać ja­ko jedną z naj­ważniej­szych dzie­dzin życia. "

zsp-pieniezno.pl

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej

W ramach projektu na lekcji plastyki w klasie 2 b połączyła się z nami pani Agata Kutryb (mama Patryka), która zademonstrowała nam trudną technikę modelowania balonów.

Dowiedzieliśmy się, że pani Agata robi to już siedem lat i posiada profesjonalny sprzęt. Na naszą lekcję Patryk przyniósł specjalne balony oraz pompki, dlatego mogliśmy zrobić kwiatka, pieska, szablę, miecz czy motylka. To była naprawdę świetna zabawa.

Jeszcze raz dziękujemy pani Agacie! (opr. Julita Królicka)

galeria

W tym roku Dzień Języka Ojczystego obchodziliśmy wspólnie z naszymi mamami, które czytały nam fragmenty książek. Po co? Bo to one nauczyły nas pierwszych słów i to one kiedyś nam czytały.

Dowiedzieliśmy się, jak Roszpunka uleczyła księcia, gdzie schowała się Masza, że Malwina była bardzo ciekawską dziewczynką. Zastanawialiśmy się wspólnie, czy ciotka Franka rzeczywiście była czarownicą, czy Kapturek mógł uniknąć spotkania z wilkiem oraz czy Bolek i Lolek byli dobrymi detektywami. Poznaliśmy też przygody Tomka, królika i pierwszego krokusa. Okazało się, że nasze mamy wspaniale naśladują odgłosy koni, krów i innych zwierząt czy zjawisk.

Dziękujemy za miło spędzony czas!

(opr. Julia Królicka)

 galeria

W poniedziałek 22 lutego obchodzimy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji odbędzie się konkurs on-line, w którym może wziąć udział każdy uczeń klas 4-8.

ZASADY:

• W poniedziałek o godz. 8:15 otrzymasz w wiadomości LIBRUS link do zadania: „Dzień Języka Ojczystego” Wcześniej o godz. 8:00 zaloguj się na clasroomie swojej lekcji (zgodnie z planem) i poinformuj nauczyciela o udziale w konkursie.

• Po wykonaniu zadań kliknij: WYŚLIJ.

• Czas wykonania zadania zostanie określony w formularzu (planowany czas: 5 -7 minut).

• Za udział otrzymujesz punkty plusowe. Jeśli będziesz najlepszy, otrzymasz nagrodę! Sponsor nagród Starostwo Powiatowe w Braniewie.

Konkurs zostanie przeprowadzony w 4 kategoriach:
- uczniowie klas 4,

- uczniowie klas 5-6,

- uczniowie klas 7-8

- nauczyciele.

Sprawdź, czy dobrze znasz język polski!

(foto: pixabay.com)

 

 

Informacja od koordynatora Programu Stypendialnego "HORYZONTY":

Szanowni Państwo,

15 lutego ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty, realizowanego przez Fundację EFC i Fundację Rodziny Staraków. I to właśnie młodzież z Braniewa i okolic może z tego skorzystać. Program skierowany jest do uczniów klas 8 i pokrywa koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia, wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej przez cały okres nauki w szkole średniej. Dla stypendystów finansujemy wyjazdy na wakacje i ferie, jak również naukę języków obcych i egzaminy na certyfikaty językowe. Zapewniamy opiekę wykwalifikowanych koordynatorów i indywidualne wsparcie w rozwoju zainteresowań.

Wierzymy, że wspólnie możemy dotrzeć z informacją o Programie Stypendialnym Horyzonty do młodych ludzi, którzy dzięki naszemu wsparciu będą mogli dalej rozwijać swój potencjał.

W razie pytań jestem do Państwa dyspozycji.

Iwona Konopka

załacznik 1

załącznik 2

załacznik 3

Z okazji Światowego Dnia Kota szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę na rzecz schroniska "Psi Raj" w Pasłęku.

Zbieramy tylko mokrą karmę (saszetki i puszki) dla szczeniąt, starszych psów i kotów. Można przynieść także poduszki lub kocyki (pamiętajmy, aby były czyste).
Uczniowie klas I-III przynoszą dary do swoich klas. Uczniowie starsi mogą wrzucać dary do specjalnie na ten cel wystawionego pudła przy wejściu do nowej szkoły. Pudło będzie stało codziennie do godziny 17.00.

ZBIÓRKA ROZPOCZYNA SIĘ 17 LUTEGO I POTRWA TYDZIEŃ.
Liczymy na Waszą pomoc!

/opiekun Koła p.Julita Królicka/

(foto: pixabay.com)

2021 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pieniężnie Rights Reserved